Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

До порядку саміту ЄС включено Brexit, захист клімату та пандемію COVID-19

13 жовтня, 2020 - 22:17
Фото: Reuters

Саміт ЄС 15-16 жовтня пройде в непростому контексті через зростання заражень COVID-19 і низки таких нагальних питань порядку, як Brexit, вважає голова Євроради Шарль Мішель.

У своєму листі-запрошенні європейським лідерам на саміт він повідомив, що першим питанням дискусій глав держав і урядів країн ЄС у четвер стануть переговори з Великою Британією про майбутні відносини.

"В інтересах обох сторін укласти угоду до кінця перехідного періоду. Однак це не може статися за будь-яку ціну. Найближчі дні будуть вирішальними", - йдеться в листі Мішеля, опублікованому ввечері у вівторок у Брюсселі.

За його словами, головні питання містять, зокрема, рівні умови гри, рибальство і управління угодою.

Потім за робочою вечерею відбудеться обговорення того, як досягти намічених ЄС планів в галузі захисту клімату.

"У грудні минулого року ми погодили мету створення кліматично нейтрального ЄС до 2050 року. Тепер нам необхідно посилити наше завдання зі скорочення викидів (парникових газів) до 2030 року, щоб переконатися, що ми зможемо досягти цієї мети", - повідомив глава Євроради, додавши, що Єврокомісія запропонувала збільшити скорочення до 55% до 2030 року.

У п'ятницю, 16 жовтня, Європейська рада проведе "стратегічне обговорення" відносин ЄС з Африкою в зв'язку з майбутньою зустріччю з лідерами Африканського союзу.

"Наша мета - відновити і поглибити наші політичні відносини, вивести їх на більш високий рівень, заснований на взаємній повазі і готовності враховувати інтереси один одного", - заявив глава Євроради.

Після цього, зазначив Мішель, глави держав і урядів обговорять "інші питання зовнішньої політики", які вимагають уваги. Він не уточнив в листі, про які саме питання йдеться.

"Нарешті, з COVID-19 ми розглянемо дві проблеми. Ми підведемо підсумки зусиль з координації, що вживаються на рівні ЄС, після прийняття Радою (ЄС) рекомендацій щодо обмеження вільного пересування і отримаємо оновлену інформацію від президента (Євро) комісії (Урсули) фон дер Ляєн щодо вакцин. Потім ми обговоримо наступні кроки", - повідомив голова Європейської ради.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ