Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

На youtube вийшов перший випуск програми "Червоні рюкзаки"

13 жовтня, 2021 - 14:53
Перший випуск програми "Червоні рюкзаки"

Виробництво проєкту здійснює кінокомпанія «Добранічфільм» за підтримки Українського культурного фонду.

Перша програма тут.

Перша серія дитячих освітньо-розважальних програм буде присвячена Лісовому коту — рідкісній тварині дельти Дуная. Ця тварина занесена до Червоної книги України (власне, тому програма й має назву «Червоні рюкзаки»), її ще називають Очеретяний кіт. Окрема секція програм буде присвячена туризму, техніці безпеки та виживанню у польових умовах. Подальші випуски будуть розповідати про таких тварин: пелікан кучерявий, бджола медоносна, білуга звичайна, птах сиворакша.

Режисеркою та сценаристкою «Червоних рюкзаків» виступила Анастасія Матешко — режисерка, сценаристка, письменниця, членкиня Національної спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії ім. Лесі Українки.

Анастасія Матешко, сценаристка, режисерка та співавторка проєкту: «Можно стати дослідником дикої природи і справжнім бьордвотчером (спостерігачем за птахами - прим.) просто зараз! Природа Україна напрочуд цікава і дружня до юних натуралістів!»

Продюсеркою проєкту є Світлана Рудюк, директорка Dobranichfilm, сценаристка, режисерка, членкиня Національної спілки кінематографістів України та Української кіноакадемії.

«Легка форма подачі матеріалу і доступність маршрутів спонукатиме глядача повторити досвід ведучих проекту і відкрити для себе нову Україну – країну цікавих подорожей, яскравого біорізноманіття і рідкісних тварин. Тож, запрошуємо всіх до перегляду “Червоних рюкзаків”», — каже Світлана Рудюк. 

Ведучими програм стали 12-річний Андрій Матешко та його пес Рей. Останньому, до речі, завели сторінку в інстаграмі, де активно розповідають про зйомки @rey_redbackpacks.
Хлопчик справді цікавиться природою й екологічною тематикою, мріє досліджувати навколишній світ із позиції екоактивіста. Попри свій юний вік, він уже має досвід у кіновиробництві. Знявся у фільмах «Готель Едельвейс», «Сходознавець», «Фокстер і Макс» і серіалі «Гордіїв вузол», а також озвучив героя в мультфільмі «Victor Robot».

Експертну підтримку надає Всесвітній фонд природи Україна. Науковою консультанткою виступила Інна Гоч, керівниця водного напряму у WWF Україна. У рамках цього напряму впроваджуються рішення з відновлення українського водного сектору, ревіталізація річок, збільшення відсотка вільно текучих рік, демонтаж застарілих перешкод, відновлення боліт, вивчення захисту осетрових тощо.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ