Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

У Львові висадили Парк пам'яті

13 жовтня, 2021 - 18:18

Сьогодні біля Меморіалу пам’яті героїв Небесної Сотні, що в середмісті Львова, вкорінили 96 дерев з присвятою загиблим у зоні АТО/ООС. Ця гарна, зворушлива подія приурочена до Дня захисників та захисниць України.

Участь у заході взяли родичі і близькі полеглих воїнів. Деревця, а це – райські яблуні, груші, ірги, горобини та глоди, висадили вздовж дороги, що з’єднує Меморіал пам’яті та парк «Високий Замок».

Варто додати, що місце створення Парку пам’яті обирали й узгоджували з родичами загиблих.

«Звідси відкривається неймовірний краєвид на місто, – зазначив, зокрема, присутній на події перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. – Ця локація буде місцем, куди  можна прийти, щоби подумати, порадитися. У цьому полягає символізм цього парку».

«Сьогоднішній захід є довгоочікуваним, – розповіла керівник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Світлана Ткачук. – Бажання висадити Парк пам’яті у сімей загиблих був уже давно. Ми чекали сезонного моменту висадки. Родини загиблих обирали місце, яке їм подобається для висадки, і зупинились саме на цьому. Якраз напередодні Дня захисників та захисниць вирішили висадити іменні дерева пам’яті. Є 96 дерев, присвячених 96 загиблим мешканцям Львова у зоні АТО. Кожна родина обирала собі дерево, яке змогла ознакувати іменем загиблого – батька, чоловіка чи сина».

За словами керівника управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександри Сладкової, працівники ЛКП «Зелений Львів» зробили все можливе для того, аби у цьому місці дерева росли дуже добре. «Це є чудова локація, тому що це – колишній монастирський сад. Тут завжди були фруктові дерева».

Всі деревця висаджені з опорами. Від час висадки використовували спеціальну ґрунтосуміш, до складу якої входить корисний компост, виготовлений на міській компостувальній станції.

Хочеться вірити, що всі деревця приживуться – в пам'ять про полеглих на російсько-українській війні.

А ще дуже хочеться вірити в те, що їх, ці іменні деревця, даруйте, не вкрадуть, як це вже неодноразово траплялося в інших районах Львова, де міська рада ініціювала озеленення.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото Романа БАЛУКА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ