Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Україна у Гаазі вимагатиме від Росії компенсації за захоплення військових кораблів

13 жовтня, 2021 - 16:24
Фото Reuters

Україна у Міжнародному арбітражі домагатиметься компенсацій від Росії за захоплення в листопаді 2018 року українських військових кораблів і затримання моряків.

Про це сказала директор Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України, глава делегації України Оксана Золотарьова, повідомляє Укрінформ.

“Це - справа України, відтак компенсація буде для України, яку вже потім Україна буде розподіляти відповідно до своїх цілей, відповідно до того, що заявляється про компенсацію. Наприклад, якщо заявляється про шкоду кораблям, то логічно, щоб компенсацію отримали Військово-Морські сили. Проте, зараз говорити про цю компенсацію зарано. Ми маємо спочатку пройти слухання по юрисдикції, потім має бути рішення по суті, а зазвичай питання компенсацій виносяться ще на третій етап, але сума з кожним днем стає все більшою і більшою”, - сказала вона.

Вона також зазначила, що українська сторона закликає арбітраж визнати свою юрисдикцію у цій справі. Та наголосила, що це – справа про кричуще порушення імунітету військових кораблів.

“Такого в світі ніхто не робив”, - підкреслила Золотарьова.

А також зазначила, що другий раунд дебатів сторін відбудеться 14 та 15 жовтня.

“В нас ще два дні слухань. В четвер виступатимуть росіяни, а в п’ятницю ми. Після того арбітраж буде вирішувати. Ми очікуємо протягом пів року це рішення. Ми дуже позитивно налаштовані”, - зазначила вона.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ