Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Генсек НАТО пояснив, чому альянс тримає відкритими дипломатичні канали у Москві

13 листопада, 2019 - 22:04
Фото Reuters

У сучасному світі для досягнення стійкого політичного рішення конфліктів інколи необхідно спиратися на військову потужність.

Про це заявив у середу під час промови у редакції американського журналу Foreign Policy у Вашингтоні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який отримав від цього видання нагороду "Дипломат року", повідомляється на сайті НАТО.

"Часто говорять, що не існує військового рішення для конфлікту. У той же час історія свідчить, що військова сила часто є необхідною для того, щоб знайти стійке політичне рішення. Така комбінація потужного стримування та відкритого діалогу з Радянським Союзом дозволила скоротити ядерні озброєння у 80-х роках. А також скоротити звичайні збройні сили у Європі після завершення "холодної війни", - сказав керівник НАТО.

Він нагадав, що саме поєднання політичної єдності та військової сили дозволило зупинити кровопролиття на Балканах у 90-х роках минулого століття. Військова потужність НАТО разом із дипломатичними зусиллями стали каталізатором для політичних змін у Центральній та Східній Європі після падіння комунізму, додав Столтенберг.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ