Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

ЄС закликає Росію відмовитись від планів ліквідації правозахисного центру "Меморіал"

13 листопада, 2021 - 17:48
Фото: Reuters

Євросоюз висловлює жаль у зв'язку з рішенням Генеральної прокуратури Росії вимагати ліквідації правозахисного центру "Меморіал", йдеться у комюніке, оприлюдненому в суботу від імені голови зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля.

"Крок, спрямований на ліквідацію "Меморіалу", - це ще один випадок використання російського "закону про іноземних агентів", який і далі звужує простір для незалежних активістів, ставить перепони для історичних досліджень та критичних дебатів", - наголошується в документі.

"Меморіал" - це одна з найстаріших у Росії міжнародно визнана НКО, діяльність якої сконцентрована на захисті прав людини і служить оплотом проти спроб маніпулювання історичною пам'яттю. Скасування "Меморіалу" стало б непоправною втратою для народу Росії та всієї Європи. Російська влада має відкликати це рішення і припинити безперервні нападки на громадянське суспільство", - йдеться в комюніке.

Напередодні столична прокуратура у позові про ліквідацію визнаного іноагентом у РФ правозахисного центру "Меморіал" зазначила, що центр допускає виправдання діяльності прихильників терористичних та екстремістських організацій.

Як пояснили в Генпрокуратурі РФ, і просвітницьке товариство, і правозахисний центр "здійснюють свою діяльність із порушенням Конституції Російської Федерації та іншими неодноразовими або грубими порушеннями закону або інших правових актів".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ