Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Партія Джонсона отримала більшість у парламенті Британії

13 грудня, 2019 - 10:00
Фото: Reuters

Правляча Консервативна партія Великої Британії змогла забезпечити собі більшість у Палаті громад за підсумками виборів, свідчать результати опитувань, проведених на виходах з виборчих дільниць.

Згідно з даними, оприлюдненими телеканалом Sky News, торі отримують 368 місць, Лейбористська партія Джеремі Корбіна - 191 місце. Шотландська національна партія може розраховувати на 55 місць, "Ліберальні демократи" - на 13. "Зелені" можуть отримати лише одне місце, решта 22 місця розподіляться між іншими партіями, які брали участь у виборах, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Для отримання більшості консерваторам було необхідно отримати як мінімум 326 місць у 650-місцевій нижній палаті британського парламенту.

У четвер в Великій Британії відбулися дострокові парламентські вибори. Парламент є в Великій Британії вищим законодавчим органом. Палата громад - це нижня палата парламенту, яка формується в результаті загальних виборів на основі мажоритарної системи відносної більшості.

Джонсон закликав до дострокових виборів, коли стало зрозумілим, що він не зможе виконати свою обіцянку вивести Велику Британію з ЄС 31 жовтня. Прем'єр сподівається, що новий склад парламенту підтримає його операцію з Brexit.

Джонсон домагався, щоб Велика Британія покинула ЄС 31 жовтня, навіть якщо до цього моменту сторони не зможуть досягти угоди за процедурою "розлучення" і подальших відносин. Британський парламент виступив проти виходу з ЄС без угоди з Брюсселем, зобов'язавши Джонсона просити про відстрочку Brexit. Тепер Brexit запланований на 31 січня 2020 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ