Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Щодня лише 8% українців читають книгу, – Ткаченко

13 грудня, 2021 - 22:21
Фото з архіву "Дня"

Щодня читає книжку лише вісім відсотків українців.

Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Укрінформ.

"Ми починаємо говорити про читання на національному рівні. Зараз проходить обговорення Стратегії читання. Чому це важливо? Один з показників розвинутих країн - це кількість людей, які читають. Якщо в таких країнах, як Канада, з якої ми хочемо брати взірець, читає на тиждень 67% канадців, у Франції - 60% (населення - ред.), то в Україні цей показник лише 25%. Книжку кожного дня читає лише 8% українців", - сказав Ткаченко.

Водночас він звернув увагу, що читання розвиває не тільки критичне мислення, а і є одним з суттєвих показників успішності людини, передусім у професії.

Міністр зазначив, що кількість книжок, які видаються в розвинутих країнах світу, збільшується. За даними Penguin Random House, обсяг виданої дитячої літератури у 2020 році зріс на 30%. Щороку у провідних країнах реєструється збільшення на 5-8% кількості проданих книг, натомість в Україні, навпаки, спостерігається негативна тенденція, наголосив Ткаченко.

"Обсяг проданих книг впав на 50%. Але є й варіанти. У нас запрацювала сьогодні програма «єПідтримка». У межах цієї програми є КВЕДи, які передбачені на покупку саме книг", - зауважив міністр.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ