Тепер кожен українець повинен, лягаючи, в голову класти мішок думок про Україну, повинен покриватися думками про Україну і вставати разом з сонцем з клопотами про Україну.
Микола Куліш, український драматург, режисер, педагог, представник Розстріляного Відродження

Іран відмовився від перегляду ядерної угоди

14 січня, 2018 - 12:17
Фото Reuters

Іран знову відповів відмовою на вимоги президента США Дональда Трампа внести зміни в договір про атомну програму Тегерана. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Цей договір є міжнародно визнаним та завершеним пактом і не може бути предметом нових обговорень", - заявили в МЗС Ірану.

У Тегерані підкреслили, що не погодяться на поправки і не візьмуть на себе нових зобов'язань, що виходять за рамки договору.

Нагадаємо, ядерна угода була укладена в 2015 році у Відні. Її головні пункти: вивезення більшої частини збагаченого Іраном урану за кордон, жоден з ядерних об'єктів країни не підлягає демонтажу, перетворення заводу в Фордо на науково-дослідний центр без необхідних потужностей для збагачення урану, доступ МАГАТЕ до всіх ядерних об'єктах на 20 років.

В обмін було вирішено покроково знімати з Ірану санкції.

З моменту свого обрання Трамп неодноразово заявляв, що угода погана і її треба переглянути.

Що Трамп вимагає від Ірану:

1) Іран повинен надати міжнародним інспекторам можливість оглянути абсолютно всі об'єкти, які ті зажадають для перевірки.

2) Потрібні гарантії, що Іран ніколи не зможе отримати ядерну зброю.

3) Угода повинна мати необмежений термін дії.

4) Не можна окремо розглядати ядерну програму Ірану і його роботу над створенням балістичних ракет, здатних нести ядерну зброю.

Новини партнерів

Loading...