Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

На засіданні Військового комітету НАТО очікується участь начальника Генштабу України

14 січня, 2019 - 16:07
Фото: Facebook

Цього тижня у Брюсселі відбудеться засідання Військового комітету НАТО, у якому очікується участь начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка.

Про це повідомляє прес-служба Місії України при НАТО на офіційній сторінці у Facebook.

"У рамках заходів планується також проведення спільного з партнерами засідання щодо результатів діяльності Місії НАТО в Афганістані “Рішуча підтримка”. Участь у цьому засіданні планує взяти начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал армії України В.М.Муженко.", - йдеться в повідомленні.

Військовий комітет (ВК) є вищим військовим органом НАТО, який підпорядковується Північноатлантичній Раді НАТО. Він надає військову консультативно-дорадчу допомогу для цивільних керівних органів НАТО – Північноатлантичної ради та Групи ядерного планування.

Членами Військового комітету є начальники генеральних штабів (головнокомандувачі) збройних сил країн-членів НАТО, які збираються не рідше ніж тричі на рік (15-16 січня 2019 р. перше засідання ВК НАТО у цьому році).

На постійній основі держави-члени НАТО у Військовому комітеті представляють вищі офіцери, як правило, у званні генерал-лейтенанта або віце-адмірала, які, одночасно, є військовими представниками генеральних штабів своїх збройних сил. Засідання у форматі з військовими представниками відбуваються щотижнево.

Військовий комітет також проводить засідання з особливими партнерами (Україна, Грузія). На 2019 рік заплановано проведення трьох засідань ВК у форматі з Україною. Також начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України бере участь у засіданні ВК НАТО у форматі країн-учасниць Місії НАТО в Афганістані “Рішуча підтримка”.

Міністри оборони держав-членів НАТО беруть участь у заходах на відповідному рівні («defence ministerial») двічі на рік. Наступне засідання відбудеться у лютому ц.р.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...