Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

На Закарпатті відзначили 100 річницю утворення Гуцульської Республіки

14 січня, 2019 - 15:07
Фото: moskal.in.ua

У селищі Ясіня Рахівського району на Закарпатті відбулися урочисті заходи з нагоди 100-ї річниці утворення Гуцульської Республіки. На віче зібралися гуцульські товариства з різних куточків України та з Румунії.

Про це повідомляє прес-служба голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля на офіційному сайті.

“У неділю, 13 січня, у смт Ясіня на Рахівщині відбулися урочисті заходи з нагоди 100-ї річниці утворення Гуцульської Республіки. У центрі селища на площі імені Героїв Гуцульської Республіки біля пам’ятника її Президенту Степану Клочураку відбулося велелюдне Віче. Для участі у заході прибули керівники області, Рахівського району, представники гуцульських товариств із різних куточків України та сусідньої Румунії”, – йдеться у повідомленні.

"Століття – достатньо великий термін, щоб оцінити значущість історичної події", – сказав на заході Геннадій Москаль.

Також голова Закарпатської ОДА наголосив: “Уже той факт, що через сто років ми зібралися в Ясінях, щоб відзначити події Гуцульської Республіки, свідчить про її особливе місце в історії визвольних змагань закарпатських українців. Це була перша спроба гуцулів Закарпаття заявити, що по той бік Карпат також живуть українці, які готові до державного життя. Так, Гуцульська республіка проіснувала недовго, але вона переродила свідомість багатьох людей. Маленька новостворена держава закарпатських гуцулів у 1919 році першою із закарпатських земель проголосила принцип возз’єднання Закарпаття з Україною”.

У межах святкування в Ясінях презентували книгу спогадів Степана Клочурака «До волі». Її передадуть у всі бібліотеки області.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ