Од нині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини Єдиної України... Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.
З тексту Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки

Аграрії об’єднались у Штаб захисту рідної землі та готують народне віче

14 січня, 2020 - 20:40
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Представники українського селянства і фермерства, об’єднані в Штаб захисту рідної землі, оголошують про підготовку народного віча. Аграрії, незгодні з наміром влади розпродати сільськогосподарську землю, вимагають зняти з розгляду Верховної Ради відповідний закон.

 Про це під час прес-конференції у Верховній Раді повідомила співголова Об'єднаного штабу захисту української землі Ольга Ходаківська, передає РБК-Україна.

"Ми ініціюємо проведення всеукраїнського народного віча, яке стане майданчиком для волевиявлення українського народу, адже згідно з Конституцією український народ є єдиним джерелом влади в Україні. Мета народного віча – захистити українську землю, зупинити прийняття антиконституційних і антинародних законопроєктів, захистити Конституцію", – зазначила Ольга Ходаківська.

Аграрії переконані, що доля української землі не може вирішуватися в кулуарах між окремими політиками, іноземними агентами, так само як через політичні торги. Ці питання мають бути предметом загальнонаціональної дискусії.

"Не було створено жодної робочої групи, яка би опрацювала модель земельної реформи. Жодна поправка, яка була надана представниками українського селянства, фермерства, громадянського суспільства, не була врахована в цих законопроєктах. Натомість, суцільні порушення – регламенту і Конституції", – додала Ходаківська.

Вона нагадала, що нині на розгляді Конституційного суду знаходиться подання з вимогою визнати норми законопроєкту, який відкриває земельний ринок, такими, що не відповідають Конституції.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ