Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

ВР ухвалила закон про збереження культурних цінностей на окупованих територіях

14 січня, 2020 - 22:52
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон, який покликаний полегшити збереження культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях через спрощення процедури призначення нових керівників до місцевих профільних закладів.

Як повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний законопроект №2187 "про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження культурних цінностей" у вівторок проголосували 304 народних депутати, передає Інтерфакс-Україна.

Закон передбачає спрощення процедури призначення керівників закладів культури після звільнення окупованих територій. Автори документа посилаються на ст. 5 закону "про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", згідно з якою охорона культурної спадщини на непідконтрольних територіях перекладається на країну-окупанта, і та несе відповідальність за збереження цих об'єктів.

Вносяться також зміни до закону "про культуру" в частині процедури призначення керівників закладів культури. У ст. 21 закону пропонується внести зміни, згідно з якими керівників закладів культури на тимчасово окупованих територіях можна буде призначати на посаду не за результатами конкурсу, а за результатами особистої співбесіди з представником центрального органу виконавчої влади, відповідального за культуру в регіоні.

Крім цього, на період тимчасової окупації українських територій центральний орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтва, а також Донецька та Луганська облдержадміністрації або військово-цивільні адміністрації визначають із переліку музеїв, який затвердив Кабінет Міністрів України, головного зберігача музейних предметів і музейних колекцій, які є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, шляхом ухвалення рішення про передачу на постійне або тимчасове зберігання.

Відповідно до закону, керівника державного або комунального закладу культури можуть призначати керівником на умовах сумісництва в державному або комунальному закладі культури, розташованому на тимчасово окупованих територіях, виключно відповідного функціонального напряму.

Закон, на думку його авторів, сприятиме забезпеченню збереження національної культурної спадщини та національного надбання українського народу, а також підвищенню рівня правового захисту керівників закладів культури, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ