Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

ВР закликає Іран визнати повну відповідальність за катастрофу літака МАУ

14 січня, 2020 - 19:19
Фото: AP

Верховна Рада України очікує на офіційні вибачення Ісламської Республіки Іран за збиття українського літака та загибель його екіпажу та пасажирів, а також закликає країну визнати свою повну відповідальність. 

Відповідну заяву №2726 на засіданні парламенту у вівторок, 14 січня, підтримали 368 народних депутатів.

"Верховна Рада України наполягає на необхідності проведення прозорого, незалежного та всебічного розслідування обставин цієї трагедії і закликає керівництво Ірану до відкритої співпраці з іноземними державами та міжнародними організаціями, а також надання усілякого можливого сприяння їхній роботі", - наголошується у документі.

В українському парламенті зауважили, що збиття українського літака "привернуло увагу до наявних системних проблем в організації авіаруху цивільних літаків над територією Ісламської Республіки Іран, які потребують ретельного вивчення та вирішення".

Верховна Рада також закликала Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) своєчасно оцінювати ризики польотів цивільної авіації, щоб запобігати подібним трагедіям у майбутньому. Також Рада запропонувала всім міжнародним партнерам спільно розробити для цього політичні та технічні механізми.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ