Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Уряд затвердив річну національну програму Україна-НАТО

14 лютого, 2018 - 14:04
Фото Reuters

Кабмін затвердив Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік, а також схвалив відповідний проект указу Президента для подальшого внесення акта на підпис глави держави.

Таке рішення ухвалено на засіданні 14 лютого, повідомляє Урядовий портал.

"РНП є головним програмним документом, що спрямовує та регулює весь комплекс питань співробітництва з НАТО. Програма на 2018 рік містить 444 заходи за участі 58 міністерств та відомств, не враховуючи місцеві органи влади та інші інституції й організації", - йдеться у повідомленні.

Як зазначила на засіданні уряду віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, РНП є основним стратегічним документом планування внутрішньодержавних реформ у контексті взаємодії України з Північноатлантичним альянсом. Мета цієї взаємодії – підготовка до набуття членства у НАТО.

«Це стратегічний документ і його виконання дозволить наблизитися до реалізації надважливої мети держави – бути готовими до набуття членства в Альянсі, – прокоментувала Іванна Климпуш-Цинцадзе під час Skype-зв’язку з журналістами, які наразі перебувають у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. – За своїм змістом і форматом програма трансформована і модернізована, містить збільшення кількості заходів співробітництва, що свідчить, зокрема, про позитивний алгоритм активізації співпраці, розширення сфер взаємодії. Програма складається з кількох блоків і містить нові аспекти, яких не було раніше, наприклад, компонент щодо забезпечення гендерної рівності та системи побудови національної стійкості. Ми детально прописали військовий блок, який відповідає стандартам НАТО. Також включили рекомендації Венеціанської комісії щодо співпраці з Альянсом. Нині наше завдання побудувати «дорожню карту» підготовки до членства в НАТО, яка була б за змістом і ідеологією споріднена з програмою діяльності Уряду».

Вона також повідомила, що вже найближчими днями розпочнеться підготовка РНП на 2019 рік, яка буде поєднана з підготовкою державного бюджету на 2019 рік.

«Наше завдання - вперше побудувати «дорожню карту» підготовки до членства в НАТО, яка була б за змістом і ідеологією споріднена з програмою діяльності уряду, мала б відповідне фінансове наповнення», – акцентувала Климпуш-Цинцадзе.

Як наголосили в уряді, програма на 2017 рік містить 375 заходів, з яких виконані 307 (81,9%), 49 виконуються (13%), 19 не виконано з об’єктивних причин. Наявність невиконаних заходів пояснюється, насамперед, скасуванням або перенесенням строку їхнього виконання на 2018 рік з ініціатив організаторів, а також переорієнтацією першочергових потреб у зв’язку з проведенням антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...