Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Гвінеї знову загрожує епідемія вірусу Ебола

14 лютого, 2021 - 21:20
Фото: Reuters

Гвінея, де підтвердилися сім випадків зараження вірусом Ебола при трьох летальних випадках, опинилася в епідемічній ситуації, повідомляють у неділю західні ЗМІ з посиланням на главу Національного агентства безпеки здоров'я Гвінеї Сакобу Кейта.

"Сьогодні рано вранці лабораторія в Конакрі підтвердила наявність вірусу Ебола", - сказав він після екстреного обговорення проблеми в столиці країни.

Він розповів, що наприкінці січня на південному сході Гвінеї біля кордону з Ліберією від вірусу померла одна людина. Після її похорону 1 лютого у деяких із присутніх на церемонії спостерігалися діарея, нудота, жар, кровотеча, а згодом аналіз зразків, узятих у хворих і відправлених у розгорнуту ЄС лабораторію, виявив наявність геморагічної лихоманки Ебола, викликаної вірусом.

Зі свого боку представник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Альфред Джордж Кі-Зербо пообіцяв якомога швидше надати допомогу Гвінеї. Він зазначив, що ВООЗ підтримує контакт з виробниками вакцин від цього вірусу для їх якнайшвидшої доставки нужденним.

За даними ЗМІ, в сусідній Ліберії випадків хвороби поки не виявлено, однак президент країни Джордж Веа віддав розпорядження привести у стан підвищеної готовності органи охорони здоров'я.

Епідемія лихоманки Ебола в 2013-16 роках, розпочавшись у Гвінеї, забрала життя понад 11,3 тис. жителів регіону. Після цього, ВООЗ продовжує уважно стежити за кожним спалахом лихоманки Ебола. Так, кілька з них були зафіксовані в Демократичній республіці Конго. І хоча в листопаді 2020 року ВООЗ оголосила про закінчення шестимісячної епідемії в країні, але в четвер підтвердила нову появу хвороби.

Однак вакцинація від лихоманки понад 40 тис. людей дозволила стримати хворобу, зазначають ЗМІ.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ