Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Києві студенти вимагають відставки міністра освіти Шкарлета

14 лютого, 2022 - 11:35
Фото: babel.ua

Біля будівлі Офісу президента України відбувається акція студентів "Якщо любиш – піди!" з вимогою відставки міністра освіти та науки Сергія Шкарлета.

Як передає "Інтерфакс-Україна", станом на 10:00 біля будівлі Офісу президента на вулиці Банковій зібралося близько 500 людей, люди продовжують прибувати.

До акції долучилися студенти Національного університету "Києво-Могилянська академія", Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" імені Ігоря Сікорського, Національного авіаційного університету та інших студентських спільнот України.

Протестувальники тримають плакати з написами: "Шкарлет - геть", "Чекаю, коли ти станеш колишнім", "Плагіатору не місце в уряді", "Шкарлете, час додому", "З Днем Шкарлетина", "Тобі пасує твоя відставка" .

"Студентська спільнота України виходить на протест проти Сергія Шкарлета! Попри численні листи від органів студентського самоврядування провідних українських університетів до прем'єр-міністра та комітета Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, процес відставки міністра-плагіатора не запущено", - йдеться в заяві організаторів.

Основною вимогою студентів є відставка міністра освіти та науки Сергія Шкарлета та призначення замість нього компетентного фахівця з бездоганною репутацією в академічній спільноті.

"Академічна спільнота виступає проти міністра-плагіатора від самого його призначення на посаду, а сьогодні до цієї вимоги доєднуються сотні студентів провідних українських вишів", - наголошується в заяві.

Серед іншого, на думку організаторів протесту, Шкарлет не відповідає посаді у зв'язку з низкою причин, зокрема: виявленням у наукових роботах плагіату; перевищенням своїх повноважень та небажанням визнавати результати виборів президента НаУКМА; перебуванням серед підлеглих людей, які нібито пов'язані з режимом колишнього президента Віктора Януковича та безпосередньо з колишнім міністром освіти Дмитром Табачником; призначенням ректором НАУ Максима Луцького, який нібито підпадає під люстрацію та не має права очолювати виш.

"Наведений вище перелік аж ніяк, на превеликий жаль, не є вичерпним", - скаржаться студенти.

Як повідомлялося, 3 лютого 2022 року біля будівлі Кабінету Міністрів відбувався пікет, організований студентським самоврядуванням Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА), з вимогами відставки міністра освіти Шкарлета. Акція була пов'язана з тим, що Міносвіти оголосило повторний конкурс на зайняття посади президента вишу, не визнавши результатів виборів, у яких переміг голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт. Після того, як ситуацію було розглянуто на зустрічі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, Шкарлет скасував наказ про повторний конкурс.

У вересні 2021 року Комітет з етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти підтвердив наявність плагіату в наукових роботах Шкарлета (пізніше Окружний адмінсуд Києва за його позовом проти НАЗЯВО визнав незаконними дії Комітету з питань етики). До цього в ЗМІ з посиланням на антиплагіатну ініціативу "Дисергейт" з'явилася інформація про те, що в дисертації та наукових публікаціях Шкарлета виявили великі обсяги плагіату. Сам Шкарлет, ще будучи ректором Чернігівського національного технологічного університету, заперечував наявність плагіату у своїх роботах.

2020 року в урядовому кварталі Києва відбувалися акції противників призначення Шкарлета спочатку в. о. міністра освіти, а потім і міністром. Тоді учасники пікетів звинувачували Шкарлета у плагіаті та продовженні політики міністра освіти часів екс-президента Віктора Януковича Дмитра Табачника.

Верховна Рада 17 грудня 2020 року призначила Шкарлета міністром освіти та науки України. З травня 2010 року він був ректором Чернігівського національного технологічного університету, обіймав цю посаду до призначення заступником міністра у червні 2020 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ