Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

Пожежу в зоні відчуження ЧАЕС ліквідовано, тління погасять через декілька днів

14 квітня, 2020 - 15:35
Фото: ДСНС
Державній службі України з надзвичайних ситуацій потрібно ще декілька днів, щоб погасити тління, яке залишилося після пожежі в зоні відчуження Чорнобильської АЕС і навколо неї.
 
Про це повідомив голова ДСНС Микола Чечоткін президенту України Володимиру Зеленському на щоденній селекторній нараді, зазначає Інтерфакс-Україна.
 
Як повідомляє пресслужба глави держави, доповідь з цього питання Зеленський отримує кожного дня, щоб тримати ситуацію під контролем.
 
"На запитання президента, коли саме зупиниться горіння в зоні відчуження, Микола Чечоткін відповів, що пожежі вже немає", - наголошується в повідомленні.
 
Зеленському також доповіли, що напередодні, після 16:00 13 квітня, сталося погіршення ситуації через шквальний вітер, тому вогонь було складно контролювати. Тож ДСНС спрямувала більшу кількість техніки й особового складу на ліквідацію пожежі. Дощ, який пройшов на цій території, допоміг пожежним впоратися з ситуацією швидше.
 
"Загалом учора пожежна авіація здійснила 227 вильотів, було використано 500 тонн води. Радіаційний фон у зоні відчуження зберігається в нормі й не підвищується", - повідомив Чечоткін.
 
Національна поліція повідомила, що напередодні поблизу двох осередків пожежі було затримано паліїв, здійснюються слідчі дії. Одного громадянина України підозрюють у підпалі майже 7 га сухостою.
 
"Дуже радий, що Верховна Рада вчора проголосувала за підвищення штрафів за підпали, знищення лісів. Це швидка і правильна реакція влади на серйозні виклики. Попередні штрафи в декілька тисяч гривень були занадто мізерним покаранням за такі серйозні злочини", - наголосив Зеленський.
 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ