Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Євросоюз закликає РФ прийняти делегацію ОБСЄ і показати їй війська

14 квітня, 2021 - 21:09
Фото: osce.org

Євросоюз та його країни-члени закликають Росію добровільно прийняти візит делегації країн-учасниць ОБСЄ у рамках Віденського документа з метою розвіювання побоювань щодо її незвичної військової діяльності.

Як передає Укрінформ, відповідний заклик міститься у заяві ЄС щодо незвичної військової діяльності РФ, виголошеній під час спеціального спільного засідання Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у середу, 14 квітня.

"Ми дуже уважно і з великим занепокоєнням спостерігаємо за погіршенням безпекової ситуації на сході України та переміщенням російських військ у напрямку та біля кордону з Україною і на незаконно анексованому Кримському півострові. Ми закликаємо РФ вжити необхідні кроки для деескалації ситуації та розпочати змістовний діалог і конструктивні консультації", - йдеться у заяві.

У ЄС зазначили, що Віденський документ, під яким також підписалися Росія, служить для зменшення військових ризиків і є "ключовим елементом нашої спільної безпеки". "Саме тому ми повністю підтримали запит України про активацію механізму консультацій, як це передбачено пунктом 16 розділу про зменшення ризиків Віденського документа", - заявили держави-члени ЄС.

Також було заявлено, що роз’яснення, надані Російською Федерацією минулої п'ятниці, "навряд чи можна вважати задовільними, оскільки вони не надають важливої інформації для пояснення діяльності, про яку йдеться, та розвіювання проблем". "Відмова Російської Федерації від змістовного діалогу на засіданні минулої суботи викликає жаль і не сприяє зусиллям з деескалації. А тому ми закликаємо Росію діяти добросовісно на основі її політико-військових зобов'язань у рамках ОБСЄ", - зазначається у заяві.

На цьому тлі ЄС та його країни-члени виступили з низкою рекомендацій "для прояснення ситуації та зупинки діяльності, яка викликає занепокоєння", базованих на положеннях Віденського документа та інших заходів зміцнення довіри та безпеки.

Одна з цих рекомендацій містить заклик до Російської Федерації "добровільно прийняти візит, щоб розвіяти занепокоєння щодо її військової діяльності, відповідно до положень пункту 18 Віденського документа 2011 року".

Серед рекомендацій також є заклик до РФ "забезпечити, відповідно до своїх зобов'язань за Віденським документом, повну прозорість своєї військової діяльності, зокрема щодо основних питань, які стосуються чисельності та структури постійно дислокованих військ у відповідних районах та додатково перекинутих військ, залучених до бойової підготовки, як і тривалості їх розгортання".

Заява з рекомендаціями була зроблена від імені усіх 27 країн-членів ЄС. Крім того, до неї приєдналися ще 8 країн: Республіка Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн, Грузія, Андорра та Сан-Марино.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ