Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Росія повинна припинити репресії проти кримських татар, - посол США при ОБСЄ

14 травня, 2016 - 12:26
Фото з сайту osce.usmission.gov

Росія повинна припинити репресії щодо кримських татар, а також всіх, хто є жертвами окупації, шляхом дотримання норм міжнародного права замість їх порушення, і шляхом захисту свобод самовираження, мирних зібрань, асоціацій та віросповідання. Про це заявив посол Сполучених Штатів Америки при ОБСЄ Деніель Бейєр на засіданні Постійної ради у Відні 12 травня, повідомляється на офіційному сайті місії.

"Ми знову повторюємо наш заклик до Росії негайно припинити окупацію Криму. Наші санкції, пов'язані з Кримом, залишатимуться в силі до тих пір, поки Росія не поверне цю українську територію", - наголосив Бейєр.

"18 травня 1944 року радянське керівництво віддало наказ про масову депортацію понад 230 тисяч кримських татар з їхньої батьківщини. 72 роки минуло з тих пір, як тисячі сімей були насильно розділені; деяким громадянам дали на підготовку лише кілька хвилин і висадили їх у морозних степах Казахстану і в Узбекистані. Майже половина депортованих осіб, в основному жінки і діти, загинули між 1944 і 1947 роками. Масштабами ця трагедія нагадує те, що відбувається в наші дні, особливо тому, що переслідування кримсько-татарського народу - це не просто історичний факт, а сьогоднішня реальність в окупованому Росією Криму", - заявив посол.

За словами Бейєра, уряд Росії здійснює кампанію насильства, що включає вбивства, зникнення, позбавлення волі і тортури щодо тих, хто виступає проти окупації. "Росія заборонила кримськотатарський Меджліс - єдиний незалежний, юридично визнаний голос татарського народу. Вона закрила ЗМІ, які працювали татарською мовою, і позбавила підтримки школи з викладанням татарською мовою. Окупаційна влада заборонила кримським татарам влаштовувати публічні збори в пам'ять про масову депортацію, проведеної за радянських часів. Затримання понад 50 кримських татар 6 травня за те, що у них не було при собі паспортів, жахливим чином нагадувало про депортацію, особливо після того, як окупаційна влада стверджувала, що поліція перевіряла дотримання міграційного законодавства", - нагадав він.

Як повідомлялося, Європарламент закликав ввести санкції проти причетних до заборони Меджлісу.

Вчора заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова відвезли з будинку співробітники ФСБ. Пізніше Умерова відпустили під підписку про невиїзд.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ