Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

В Україні з'явиться національна мережа цифрового мовлення MULTIPLEX MX-7

14 травня, 2021 - 22:00

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про необхідність побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex MX-7, оператором якої визначено державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, який належить до сфери управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку).

Як наголошується у повідомленні на сайті Держспецзв'язку у п'ятницю, державна телемережа необхідна для забезпечення інформаційної безпеки, протидії зовнішньому негативному інформаційному впливу та поширення об'єктивної інформації, передає Інтерфакс-Україна.

"Наразі наявне покриття не забезпечує потреби населення віддалених регіонів країни у доступі до українського мовлення, який гарантує держава", - наголошується в повідомленні.

Очікується, що вже до кінця 2021 року доступ до якісного цифрового мовлення MX-7 буде на 95% підконтрольної території України, навіть у прикордонних регіонах. Державна інфраструктура ефірного цифрового телебачення запрацює у 158 населених пунктах, зокрема - на прикордонних територіях (повний перелік населених пунктів викладений у додатку до Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення).

МХ-7 транслюватиме щонайменше 12 каналів: насамперед державні телекомпанії та Суспільне мовлення. Наповнення мережі визначатиме Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Канали будуть незакодовані.

Мережа MX-7 будується за технологією європейського стандарту ефірного цифрового телебачення другого покоління (DVB-T2).

Мовлення здійснюватиметься у смузі частот метрового діапазону 174-230 МГц.

Для отримання сигналу користувачам знадобляться антени (які, як зазначають у Держспецзв'язку, залишилися у багатьох жителів України після відключення аналогового мовлення) і цифрові тюнери. Доступ до контенту мультиплексу планується на безоплатній основі.

Оператором мультиплексу визначено державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Держспецзв'язку відповідатиме за стратегічне планування розвитку системи, модернізацію інфраструктури, побудову системи моніторингу за роботою мережі та встановлення сучасних передавальних систем.

"Розвиток інформаційної інфраструктури - це першочергове завдання держави в умовах гібридної війни, боротьби з поширенням серед громадян антиукраїнських настроїв та маніпуляцією суспільною свідомістю через російські телеканали, що спрямовані на підрив української державності", - заявив голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Про це також повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на брифінгу за підсумками засідання РНБО, який оприлюднено у Facebook Міністерства цифрової трансформації України.  "В Україні з'явиться національна мережа цифрового мовлення MULTIPLEX MX-7, яка забезпечить безкоштовним телебаченням 95% території", - заявив Михайло Федоров.

Фото: thedigital.gov.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ