Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Правозахисники звинуватили США у використанні білого фосфору у Сирії

14 червня, 2017 - 15:46
Фото Reuters

Правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила очолювану США коаліцію у використанні забороненого білого фосфору під час атак на сили "Ісламської Держави" у Сирії та Іраку та загрозі цивільному населенню.

Про це повідомляє АР.

"Незалежно від того, як білий фосфор використовується, він становить високий ризик завдання жахливої та тривалої шкоди у багатонаселених містах, таких як Ракка та Мосул, а також інших районах із концентрацією цивільних", - сказав директор HRW Стів Гус.

Він додав, що "коаліція на чолі зі США повинна звести до мінімуму шкоду цивільним під час використання білого фосфору".

Білий фосфор горить за екстремально високих температур та може бути використаний для освітлення зон конфліктів. Міжнародне право забороняє його використання у цивільних районах через його невибіркову дію та серйозні опіки при потраплянні речовини на шкіру.

Удар цією речовиною по Рацці був зафіксований напередодні.

Американські військові пояснили, що використовують білий фосфор "відповідно до закону збройного конфлікту... щоб повною мірою враховувати можливі побічні наслідки для цивільного населення та цивільних структур".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ