Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

У Львові відкрилася виставка створена із сміття (фото)

14 червня, 2018 - 19:06

Сьогодні, 14 червня, у львівському музейному комплексі «Львіварня» відкрився еко-проект «Друге життя». Його протягом двох тижнів створювали молоді митці із усіх куточків України.

У виставковому залі презентують 11 арт-об’єктів виготовлених із всторсировини. Робили їх студенти мистецьких навчальних закладів - Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Київського національного університету технологій і дизайну та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Основним своїм завданням вони ставили привернути увагу до роздільного збору сміття та проблеми нераціонального використання ресурсів.

Мисткиня Поліна Водолазька презентує свою роботу «Королівський престол». Виготовляла його дівчина із пластикових пляшок, CD-дисків та скотчу.

«Усю сировину для створення еко-об’єктів нам надали. Щоправда диски я використала свої, забрала з дому. Мій «Королівський престол» є як узагальнюючим фактором праці художників зі сміттям. Адже кожен із нас працюючи над об’єктами так чи інакше відчував себе «королем сміття». Також можна сказати, що кожна людина є по-своєму «королем сміття», адже за все своє життя люди використовують тонни матеріалів і, викидаючи їх на смітник, тонуть у мотлосі, як у скарбах», - розповіла художниця.

Загалом для створення еко-проекту митці використали 1000 жерстяних банок, 700 пластикових пляшок, 10 кг скла, 25 кг металу, 150 паперових склянок та 5 кг макулатури. Крім того на виставці можна оглянути фотографії на екологічну тематику.

Як кажуть організатори еко-проекту «Друге життя», він  покликаний привернути увагу до екологічних проблем пов’язаних з відсутністю культури сортування побутових відходів в країні. Адже роздільне збирання побутового сміття надає змогу повторного використання матеріалів,  замість нагромадження їх на звалищах або спалювання. Проект має на меті показати приклад відповідального ставлення до утилізації відходів і збереження природних ресурсів.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...