Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

У Вінниці ветеран АТО презентував свої вірші про військові будні

14 червня, 2018 - 16:07
Фото Олесі Шуткевич

Командир 16-ої резервної сотні ДУК «Правий сектор» Сергій Скальд, який родом із Чернівців, представив вінничанам власну збірку військової поезії «Навиліт: рими калібру 5,45». Презентація відбулася у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тімірязєва за участі друзів автора та бойових побратимів.

«Це моя дебютна добірка вірші – книга поезії та військової мемуаристики, де описані будні війни та справжні герої сучасності, які крізь біль, втрати, тяжкі бої йдуть до своєї мети, до нашої перемоги! У ній не тільки поезії, а й есеї, спогади – правдиві розповіді про війну. Тематичних розділів немає, все представлена у хронологічному порядку, – каже автор. – Відверто, Вінниці у моєму маршруті не було, презентація спочатку була запланована у райцентрі Бар, куди я поїду надвечір. Але хлопці попросили, а відмовляти своїм я не звик. Найтепліші зустрічі і найщиріші відгуки на збірку отримав від побратимів. Як тільки забрав книжку з типографії, перших сто штук розвіз по передовій. Нехай читають і співають під гітару. До речі, деякі мої вірші вже перетворилися на пісні. Їх виконують гурти «Різак» та «Сокира Перуна», і я щиро радію, що вони стають народними».

У маршруті літературного туру команди Сергія Скальда передбачені не лише міста України, автор не раз презентував свої вірші й закордоном. Після Вінниці збирається їхати до Іспанії, куди Сергія запросили його знайомі. А потім повернеться знову на передову.

«У своїх віршах Сергій Скальд інтригує, ставить запитання, на які дає нетривіальні відповіді, – висловлює своє враження учасник АТО Олександр Яремчук. – Його твори дозволяють зрозуміти, за які принципи треба триматися у цьому житті? І чи потрібні вони взагалі? У чому справжня вартість життя людини? До чого призводять всі пошуки глибинних сенсів буття? Скальд, а для мене просто друг Шпрот, пропонує шукати свої власні відповіді на питання про життя, любов, смерть, війну і вічність.

Презентація розпочалася із вшанування пам’яті усіх загиблих патріотів України. Під час зустрічі між автором і аудиторією тривав жвавий діалог. Після чого всі охочі мали можливість придбати примірник книги з автографом Сергія Скальда та зробити пам’ятне фото. Загальний тираж видання про військові будні українських добровольців склав одну тисячу примірників. Більшість з них автор уже роздарував.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...