Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

РФ відмовилась від пропозиції України провести засідання ТКГ через вбивство мирного жителя на Сході

14 серпня, 2021 - 11:46
Фото з сайту freeradio

Україна скликала засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях через вбивство мирного жителя на сході України, однак, російська сторона відмовилася від зустрічі.

Про це розповіла в коментарі телеканалу "Дом" представниця окремих районів Донецької області в ТКГ від України Тетяна Іванова.

За її словами, теми, які повинні були обговорити на позачерговому засіданні ТКГ — вбивство незаконними збройними формуваннями (НЗФ) мирного жителя на сході України та обстріли позицій українських військових, що почастішали.

"Очікувано було, що Росія відмовиться. І тому, я думаю, що наступний крок, і на який я очікую як представник української делегації в ТКГ, — це своє слово має сказати ОБСЄ як координатор. Тому що зараз від ОБСЄ залежить, наскільки швидко зможуть зібратися сторони й наскільки організовано може відпрацювати це питання координатор. Росія все одно буде блокувати цей процес, тому що Росія зараз демонструє всім, що вона не сторона перемовин, і вона намагається це довести. Ніколи Україна не погодиться з такою позицією", — повідомила Іванова.

За її словами, в перемовинах в ТКГ "немає такої сторони, як представників невизнаних ніким утворень".

"І тому Україна буде наполягати на тому, щоб Мінські перемовини відбувались відповідно до того, які є домовленості в Нормандському форматі та в Мінську. На цьому Україна буде стояти", - наголосила Іванова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ