Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

Радбез ООН закликав М'янму припинити "етнічні чистки" рохінджа

14 вересня, 2017 - 09:57
Фото Reuters

Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй (РБ ООН) в середу, 13 вересня, висловила занепокоєння у зв'язку із подіями у М'янмі.

У заяві РБ ООН, підтриманій усіма державами-членами на закритому засіданні, зазначається, що урядові сили М'янми застосовують "надмірну силу" стосовно представників мусульманської етнічної меншини рохінджа у регіоні Ракхайн, де вони проживають, передає DW.

Члени Ради Безпеки ООН закликали владу М'янми вжити "негайних кроків" для припинення насильства та допустити представників міжнародних гуманітарних організацій до регіону Ракхайн.

Тим часом генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 13 вересня констатував, що у М'янмі відбуваються етнічні чистки проти рохінджа. Відповідаючи на запитання, чи погоджується він з тим, що в країні відбуваються етнічні чистки, генсек ООН зазначив: "Коли третина населення рохінджа змушена втікати з країни, чи можна знайти краще слово, щоб це описати?", цитує агентство AFP.

Він закликав владу М'янми припинити військову операцію та насильство. Гутерріш також наголосив, що М'янма повинна дотримуватися верховенства права та визнати право на повернення до власних домівок біженців рохінджа, які втекли до сусіднього Бангладеш. За останніми даними, протягом останніх трьох тижнів близько 380 тисяч представників цієї нацменшини втекли до Бангладеш, де переважно живуть у стихійних таборах в жахливих умовах.

Новини партнерів

Loading...