Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

У Вінниці відбулася прем’єра фільму Валерія Шалиги «Відлуння»

14 жовтня, 2021 - 11:44
Фото vmr.gov.uа

До Дня захисників і захисниць Україні вінничан запросили на прем’єрний показ військово-історичної драми режисера Валерія Шалиги «Відлуння». Стрічка розповідає про події Другої світової війни, зокрема перші місяці окупації у Вінниці та масове знищення євреїв восени 1941 року.

Зйомки проходили у центрі міста та середмісті. У фільмі знялися українські актори – Олексій Суханов, Ольга Олексій, а також вінничани – громадський діяч Олександр Шемет, ре конструктор Віталій Головенько та юний актор Марко Герцберг.

Головна сюжетна лінія побудовами на долі подружжя Хави і Абрама, а також лікаря Куликова, який намагається врятувати поранених військовополонених. Після загибелі однієї з єврейських сімей залишається маленький хлопчик Сьома, якого переховує у себе на горищі українка Маруся. Але про це дізнаються поліцаї. 19 вересня 1941 року, у день, коли євреїв масово вивозили на розстріл, Маруся з хлопчиком намагається втекти з міста. Чи вдалося їм це зробити, режисер просить не розповідати і запрошує усіх охочих до перегляду. Зізнається, що прем’єру фільму планували на жовтень минулого року, але через суттєве погіршення епідситуації вона не відбулася. Цього року все склалося і вінничани першими побачили кінострічку. Після Вінниці її презентують у інших містах України.

«Задум зняти фільм саме про події Другої світової війни, зокрема перших місяців окупації у Вінниці належить міському голові Вінниці Сергію Моргунову. Він історик за фахом і любить історичну літературу. Після прочитання споганів Василя Куликова «Окупація Вінниці» він висловив сказав мені, що було б добре відзняти фільм про цю трагічну сторінку історії і я погодився, – розповідає Валерій Шалига. – «Окупація Вінниці» – це дійсно дуже великий документальний і історично важливий твір. Звичайно в художньому кіно ми відштовхувалися від книги та від подій, які відбувалися у Вінниці та Вінницькій області. Я, як автор сценарію, вивчав ці жахливі речі, мені потрібно було всю цю інформацію акумулювати в одному фільмі. Фільм триває дві години, для кінопрокату це забагато, але хотілось розказати все. Наскільки це нам вдалося, судитимуть глядачі. У фільмі ми зберегли ім'я Василя Яковича Куликова, цього історичного персонажу на екрані втілив актор Ігор Волков».

Крім Вінниці зйомки проходили у Мурованих-Курилівцях, Калинівці, Житомирі та Києві. У цій військово-історичній драмі знімалися Ольга Олексій, Олексій Суханов, Ігор Волков, В'ячеслав Ніколенко, Андрій Жила, Анна Тамбова, Петро Авраменко, Марія Моторна, Андрій Кронглевський, Ірина Бондаренко. Також дістались ролі і вінничанам - маленькому актору Марку Герцбергу та вінницькому громадському діячеві, а в минулому журналісту Олександру Шемету та представникам громадської організації «Жива історія».

Як писав «День», робота над фільмом розпочалася у 2019 році. Це вже третя кінострічка Валерія Шалиги, яку він знімає у Вінниці. Перед цим були кінострічки «Тримай біля серця» про історію бійця АТО та події початку війни Росії проти України на Донбасі і «Таємна операція» про історичні події доби Визвольних змагань 1917-1921 років, пов’язані з міждержавною зустріччю у Вінниці Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, «День»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ