Не можна, мабуть, інакше, як тілько горем та бідою довести людей до розуму.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

ОБСЄ зафіксувала черговий "гумконвой" від РФ в ОРДЛО

14 листопада, 2019 - 21:42
Фото: osce.org

У четвер, 14 листопада, на непідконтрольну уряду України територію Донбасу зайшов черговий незаконний російський конвой у складі 14 авто, з яких лише два мали напис "Гуманітарна допомога від РФ".

Про це йдеться у звіті Спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску "Гуково" та "Донецьк", повідомляє Укрінформ.

"14 листопада о 06:45 (за московським часом) 89-й російський конвой прибув до пункту пропуску "Донецьк". Загалом прикордонники та митники Російської Федерації перевірили 14 транспортних засобів перед тим, як вони проїхали на територію України. Усі 14 транспортних засобів повернулися до Російської Федерації о 13:07 14 листопада", - зазначається у звіті.

За даними місії, конвой складався з наступних транспортних засобів: одна машина супроводу та 13 цивільних вантажних автомобілів. "З 13 вантажівок лише на двох був напис "Гуманітарна допомога від Російської Федерації", - повідомили в Місії ОБСЄ.

Як повідомлялося, Росія з серпня 2014 року незаконно відправляє на Донбас колони вантажівок, які називає "гуманітарним конвоєм".

Офіційний Київ заявляє, що російський "гумконвой" потрапляє на територію України з порушенням усіх процедур, оскільки його не перевіряють належним чином ні українські прикордонники і митники, ні представники Міжнародного комітету Червоного Хреста. МЗС України неодноразово вимагало від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом так званої "гуманітарної допомоги".

СММ ОБСЄ повідомляла, що спостерігачі Місії зафіксували 24 жовтня 8 вантажівок з конвою, який в той день прийшов на Донбас, "на території об’єкта збройних формувань у Луганську".

В ЄС заявили, що російські "гумконвої" на Донбасі порушують суверенітет та територіальну цілісність України, а також основні міжнародні гуманітарні принципи.

У Місії США при ОБСЄ також заявили 31 жовтня, що існують сумніви щодо "гуманітарної" природи конвоїв, які Росія відправляє на окупований Донбас, адже існує взаємозв’язок між їх прибуттям та зростанням кількості обстрілів з боку керованих Росією збройних формувань.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ