В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Гончарук привітав Джонсона з перемогою на виборах, очікує зміцнення співпраці між Україною та Великою Британією

14 грудня, 2019 - 11:22
Фото: Укрінформ

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук привітав прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона з перемогою правлячої Консервативної партії на виборах, а також сподівається на продовження двосторонньої співпраці між Україною та Великою Британією.

"Прийміть мої вітання, Борисе Джонсоне, з переконливою перемогою партії і переобранням на посаду глави британського уряду. Я з нетерпінням очікую всіх нових можливостей зміцнити двосторонню співпрацю і дружбу між Україною і Великою Британією", - написав Гончарук на своїй сторінці в Твіттері в суботу вранці.

Як повідомлялося, 12 грудня у Великій Британії відбулися дострокові парламентські вибори. Парламент Великої Британії - найвищий законодавчий орган. Палата громад - це нижня палата парламенту, вона формується в результаті загальних виборів на основі мажоритарної системи відносної більшості.

Згідно з даними, оприлюдненими телеканалом Sky News, торі отримують 368 місць, Лейбористська партія Джеремі Корбина - 191 місце. Шотландська національна партія може розраховувати на 55 місць, "Ліберальні демократи" - на 13. "Зелені" можуть отримати лише одне місце, інші 22 місця розподіляться між іншими партіями, що брали участь у виборах.

Для отримання більшості консерваторам було необхідно отримати щонайменше 326 місць у 650-місній нижній палаті британського парламенту.

Джонсон має намір вже наступного тижня розглянути на засіданні парламенту питання про вихід з Євросоюзу, якщо прогнози про перемогу його Консервативної партії на парламентських виборах підтвердяться, пише в п'ятницю The Guardian.

Якщо офіційні результати підтвердять перемогу консерваторів, то парламент повернеться у вівторок із консервативним урядом, який перенесе друге читання законопроекту про угоду про вихід з ЄС на наступну п'ятницю, 20 грудня, повідомляє видання.

Джонсон наполягав, що він може домовитися про торговельну угоду після Brexit з ЄС без необхідності продовжувати перехідний період після кінця 2020 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ