Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

У Вінниці презентували книгу про Миколу Пирогова і його послідовників

14 грудня, 2020 - 13:39
Фото авторки

Сьогодні, 14 грудня, у хабі «Місто Змістів» відбулася презентація унікального для медичної спільноти міста видання «Вінниця – місто послідовників М.І. Пирогова». Вона оповідає про історію розвитку медичної галузі у Вінниці, а також біографії та цікаві факти з життя відомих лікарів-вінничан, починаючи з видатного вченого та хірурга Миколи Пирогова. Книга підготовлено на основі архівних та біографічних джерел краєзнавцями та бібліотекарями, зокрема з наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. 

Як розповідає авторка проєкту Ольга Юрчишина, видання побачило світ завдяки конкурсу «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ». За ініціативу видати книгу проголосувало 665 вінничан. Кошти на видання книги у сумі 196225 грн виділили з міського бюджету.

«Ми буквально заскочили у останній вагон, бо подали проєкт на конкурс у останній день, через це нервували, чи встигли. А коли на сайті Вінницької ради оприлюднили проєкти у рамках «Бюджету громадських ініціатив, то активно закликали усіх знайоми голосувати саме за наш проєкт. Адже видання «Вінниця – місто послідовників М.І. Пирогова». Заслуговує на те, щоб його прочитали якомога більше вінничан, – розповідає Ольга Юрчишина. – Кожна біографічна розповідь про того чи іншого видатного лікаря супроводжується світлинами, віднайденими у архівах, документами, сканованими копіями листів. Ця книга – це спроба в хронологічному порядку розповісти про діяльність лікарів, викладачів, науковців, розкрити не лише їхні заслуги і визнання, але й змалювати цілісну картину становлення та розвитку медичної галузі Вінниччини».

Під час презентації авторки видання детально розповіли про зміст книги, зокрема про цікаві факти з біографій тих, хто започаткував і розвивав медичну справу у Вінниці понад півтора століття. Розкрили розкриють особливості підготовки видання та поділилися планами на майбутнє. Детальніше про видання ««Вінниця – місто послідовників М.І. Пирогова» читайте у одному з найближчих номерів газети «День».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото авторки

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ