Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Штати збільшать свою присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні

14 грудня, 2021 - 17:55
Фото: Reuters

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Штати розширять економічну та військову співпрацю зі своїми партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні, аби разом стримувати експансію Китаю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Associated Press.

Блінкен під час виступу в Індонезії заявив, що адміністрація Байдена має намір зберігати мир у регіоні та зміцнювати партнерство із країнами Південно-Східної Азії.

«Загрози змінюються, і наш підхід до безпеки також має змінитися. Для цього ми будемо притримуватися нашої найбільшої сили: наших союзів та партнерства», - зазначив Блінкен.

Він додав, що це співробітництво торкнеться усіх сфер, включаючи дипломатію, військову силу та розвідку, співпрацю у сфері військової промисловості. Окрім цього, він пообіцяв посприяти у наданні вакцин від COVID-19 для країн регіону, і фінансової підтримки для боротьби країн із кліматичними змінами.

Блінкен зазначив, що США не прагнуть конфлікту з Китаєм, але протистоятимуть «агресивним діям Пекіна» разом із своїми союзниками. Зокрема він згадав про свободу навігації у Південнокитайському морі.

ЗМІ зазначає, що після Індонезії очільник закордонного відомства США відвідає Малайзію та Тайланд. Виступаючи в Індонезії, він відзначив, що інші ключові партнери США у Тихоокеанському регіоні – це Австралія, Японія, Філіппіни, Південна Корея та Тайланд.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ