Якщо ми вирішимо всі проблеми світу, але провалимо вирішення освітніх проблем, наші діти зруйнують те, що ми їм заповіли.
Томас Джефферсон, 3-й президент США, один з авторів Декларації незалежності США

До буковинської "Переберії" створили кількаметрового кабана та слона

15 січня, 2019 - 09:29

Кожного року місто Вашківці, що в Чернівецькій області, на два дні перетворюється на своєрідне українське карнавальне Ріо-де-Жанейро. Саме тут із великим розмахом святкують Старий Новий рік та свято Василя і Маланки, які припадають на 13-14 січня. Через те, що в ці дні люди перебираються у костюми різних персонажів, це свято отримало ще одну назву - "Переберія".

 

Колись цього дня переодягалися лише чоловіки . Жінкам брати участь у "Переберії" заборонялося. Традиційними на це свято були персонажі Маланки і Василя, циганів і ведмедів, козаків, жандармів, діда та баби. Для цього виготовлялися спеціальні маски.

Тепер же ж учасники "Периберії" одягають найрізноманітніші маски політиків, співаків чи спортсменів. Зазвичай чоловіки із різних кутків Вашківців чи ближніх сіл об'єднуються і створюють тематичні мізан-сцени. До прикладу цього року у "Переберії" брала часть група апачі, індіанців, циганів, самураїв, індусів, козаків, мольфарів, бабів-ягів, вікінгів тощо.

 

Не менш важливим є і те, на чому будуть пересуватися ці всі персонажі. Для цього на тракторах, автомобілях чи мотоблоках учасники створюють тематичні прикрашені платформи. Так індуси свою платформу-автомобіль "сховали" під конструкцією слона. Індіанці ж пересувалися на транспорті, який був під конструкцією у формі голови індіанця. Ще одні учасники возили на платформі величезного кількаметрового кабана, якого створили із монтажної піни.

Завершують "Переберію" купанням сміливців у місцевій водоймі. Такий ритуал, за віруваннями, має захистити того, хто скупався, від усілякої нечисті.

Павло Паламарчук, "День", Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ