Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

Президентка Тайваню не виключає військової конфронтації навколо острову

15 січня, 2020 - 21:49

Президентка Тайваню Цай Інвень не виключає військової конфронтації "у будь-який час" навколо острову, який не підкоряється комуністичному уряду в Пекіні з 1949 року. 

Про це вона заявила в інтерв'ю кореспонденту BBC Джону Садворту, передає ВВС-Україна.

"Не можна в будь-який час виключати можливість війни", - наголосила Цай Інвень, яку 11 січня переобрали президенткою Тайваню з 57% голосів.

Вона повідомила, що Тайвань продовжує докладати зусиль для посилення своїх оборонних можливостей.

"Вторгнення на Тайвань - це те, що буде дуже дорогим для Китаю", - зазначила вона.

Керівництво Китаю вважає Тайвань невіддільною частиною країни, яка повернеться до її складу, а лідер КНР Сі Цзіньпін припускає повернення острова силою, якщо виникне потреба.

На думку Цай Інвень, Тайвань вже відбувся як незалежна держава, тому Китай має "сприймати реальність" і демонструвати "повагу" острову.

"У нас немає потреби оголошувати себе незалежною державою. Ми вже є незалежною країною і називаємо себе Китайська Республіка, Тайвань", - зазначила 63-річна президентка BBC в першому ексклюзивному інтерв'ю після виборів.

Подібні заяви Цай Інвень викликають гнів у Пекіні, який відстоює принцип "одного Китаю", за який виступав і головний суперник пані Цай на президентських виборах Хань Гоюй з партії Гоміньдан.

Гоміньдан раніше була загальнокитайською націоналістичною партією, яка програла громадянську війну китайським комуністам у 1946-1949 роках. Залишки збройних сил Гоміньдану на чолі з Чан Кайші після поразки зберегли контроль лише над островом Тайвань. До 2000 року партія безперервно правила островом.

Пані Цай вважає, що її перемога на виборах є доказом того, наскільки зараз мало бажання в мешканців острова погоджуватися з принципом "одного Китаю" у той час, як ситуація в регіоні загострюється.

"Тому що (вже понад) три роки ми бачимо, що Китай посилює свою загрозу... у них військові судна та літаки постійно пересуваються навколо острова", - каже вона.

"У людей виникло справжнє відчуття, що ця загроза реальна і стає дедалі більш серйозною", - додає президентка.

Цай Інвень наполягає, що в Тайваню є "окрема ідентичність", а молодь готова її відстоювати.

"Тож, якщо є щось, що суперечить цій ідеї, вони виступлять і скажуть, що це для нас неприйнятно. Ми успішна демократія, у нас досить пристойна економіка. Ми заслуговуємо на повагу з боку Китаю", - наголошує лідерка Тайваню.

Опоненти Цай Інвень вважають, що її курс призведе до відкритого протистояння з Китаєм.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ