Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

На Вінниччині зафіксували два нових спалахи кору

15 лютого, 2019 - 11:33

Упродовж сьомого тижня 2019 року у Вінницькій області на кір захворіли 241 особа, із них 113 дорослих та 128 дітей. Кількість хворих у порівнянні з попереднім тижнем зменшилася на 13 %, але спалахи інфекцій були зафіксували у Вінницькому технічному коледжі та селі Клекотина Шаргородського району, де захворювання виявили у 12 осіб, з них 10 дітей віком від 0 до 17 років.

«З початку поточного року в області зареєстровано 1901 випадок кору. Рівень захворюваності склав 121 випадок на 100 тисяч населення (в Україні середній показник 43 випадки на 100 тисяч населення). Серед захворілих 1075 дітей. Від загальної кількості хворих 66 % не були щеплені проти кору», – повідомляє Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України.

Випадки захворювання  реєструються у всіх адміністративних територіях Вінничини. Найбільше хворих у Вінниці – понад 600 осіб, більше сотні випадків на сьогодні вже зареєстровано у Вінницькому та Барському районах.

Як писав «День», 14 січня на Вінниччині від кору померла восьмимісячна дівчинка. Лікарям Вінницької дитячої обласної інфекційної лікарні, куди доставили немовля, не вдалося врятувати життя дитини через ускладнення, які розвинулися внаслідок хвороби та вроджені вади розвитку дихальної систем. Минулої тижня в області був зареєстрований ще один летальний випадок – від ускладнень кору помер 18-річний студент Вінницького медичного університету імені Пирогова.

Лікарі нагадують, що єдиним способом профілактики кору та уникнення ускладнень від хвороби залишається вакцинація. На сьогодні в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору. Залишки даного препарату складають понад 23 тисячі доз вакцини.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ