Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Суддя Чаус отримав відмову в наданні політичного притулку в Молдові

15 березня, 2021 - 16:21
Фото з сайту ukr.obozrevatel.com

Скандально відомий український суддя Микола Чаус отримав остаточну відмову в наданні політичного притулку в Молдові.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на молдовські ЗМІ.

Як зазначається, відповідне рішення прийняла Колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Вищої судової палати Молдови.

У 2016 року українські правоохоронні органи затримали суддю Чауса на хабарі в $150 тис. за оголошення вироку в інтересах підсудних. Він сховав хабар у скляні банки, які закопав у своєму городі. 6 вересня Верховна Рада дала згоду на арешт судді та притягнення його до кримінальної відповідальності. Проте, скориставшись суддівським правовим імунітетом, підозрюваний залишив територію України. Він прилетів у Молдову приватним літаком із вказівкою службам київського аеропорту не оглядати борт.

Чаус приїхав у Молдову нелегально, а наприкінці 2016 року здався молдовській владі. Живучи в Кишиневі, Чаус регулярно ходив у сауну, пересувався містом в автомобілі Mercedes-Benz чорного кольору з номером 222. Він також відвідував Свято-Георгіївську церкву в центрі Кишинева. Молдовські журналісти навіть зняли на відео, як Микола Чаус з охороною прогулювався Кишиневом.

Тодішній президент Молдови Ігор Додон відмовив йому в наданні політичного притулку. Чаус оспорив це рішення в суді. Розгляд тривав понад два роки, тепер Вища судова палата Молдови винесла остаточний вердикт.

Чауса оголосили в національний і міжнародний розшук. В Україні йому загрожує позбавлення волі на термін від 8 до 12 років.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ