Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Вишинського звинуватили у публікації 72 антиукраїнських статей

15 квітня, 2019 - 21:33
Фото Івана АНТИПЕНКО, «День»

Прокуратура звинуватила керівника РІА Новини-Україна Кирила Вишинського у розміщенні 72 статей "антиукраїнського спрямування", заявили прокурори Арно Ліллемяе та Євген Комаровський.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Обвинувачі заявили, що ці статті Вишинський розмістив у період з 2014 по 2018 роки.

Прокурори вважають, що матеріали містили "недостовірну, необ'єктивну, упереджену інформацію щодо України, української влади і армії і спростовували російську агресію проти України".

Також, на думку звинувачення, ці матеріали "виправдовували можливий вихід окремих регіонів Донецької та Луганської областей зі складу України".

Прокурори відзначили, що агентство РІА Новини-Україна фактично було представництвом держпідприємства МІА Росія Сегодня.

Однак воно було зареєстровано як незалежна юридична особа і отримувало фінансування не безпосередньо з Москви, а через фірми прокладки.

Звинувачення стверджує, що гроші надходили спочатку від офшору з Кіпру, а потім від компанії SPN Media Solutions DOO Beograd з Сербії, кінцевим бенефіціарним власником якої є МІА Росія Сегодня. Ці компанії нібито пересилали гроші на рахунок ТОВ Інтерселект, директором якого є Вишинський.

Прокурори заявили, що за цією схемою з 2015 по 2018 роки екс-керівник РІА Новини-Україна отримав від МІА Росія Сьогодні 257000 100 доларів США і 2 мільйон 134 000 євро.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ