Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

У Вінниці вимагають передбачити Виборчим кодексом обрання депутатів за відкритими списками

15 травня, 2018 - 12:54
Фото: vn.20minut.ua

У Вінниці під будівлею облради відбувається акція «Ні виборам за законом Януковича!». Мітингувальники вимагають ухвалення Виборчого кодексу, в якому передбачено обрання депутатів за відкритими списками.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Верховна Рада проголосувала в першому читанні за проект Виборчого кодексу, який передбачає пропорційну систему з відкритими списками. Якщо парламентарі проголосують за законопроект №3112, ми матимемо якісно нову виборчу систему, а не ту, яка була запроваджена в часи Януковича», - повідомила співорганізаторка акції, координаторка ГО «Центр UA» у Вінницькій області Олена Данілова.

За її словами, учасники акції, засвідчивши свою позицію публічно, хочуть в такий спосіб уплинути на парламентаріїв і стимулювати їх проголосувати за новий Виборчий кодекс. Позаяк його ухвалення є важливою частиною коаліційної угоди та міжнародних зобов’язань України і передвиборчою обіцянкою Президента Петра Порошенка.

У ході мітингу промовці наголошували на неефективності існуючої виборчої системи та необхідності зміни виборчого законодавства, які стануть запорукою якісного оновлення політичної еліти в Україні.

За оцінками правоохоронців, участь в акції беруть близько 150 осіб.

Мітингувальники представляють політичні партії «Громадянська позиція», «Самопоміч», «Рух нових сил», «Батьківщина», «Сила людей» та громадські організації.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...