Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

У вінницьких підземеллях відкрилася виставка сучасних ікон

15 травня, 2021 - 11:33
Фото надані авторкою

До Дня Європи у підземеллях монастиря братів-капуцинів презентували виставку «Слово стало тілом». У експозиції представили 50 ікон, авторства польських, литовських і українських художників. Усі твори релігійної тематики були написані в ході торішнього XII Міжнародного пленеру іконописних в Новиці. Раніше ікони виставлялися у Варшаві і Пілі. Після Вінниці експозиція попрямує до Львова, де буде представлена в Національному музеї ім. Шептицького.

«Така виставка – це винятково європейська подія. Це прекрасний приклад міжкультурного, міжконфесійного діалогу, діалогу між різними поколіннями, – сказав під час відкриття експозиції Генеральний консул Республіки Білорусь у Вінниці Дамян Царціньскі. Саме він зініціював презентацію експозиції в нашому місті. Додає, свої роботи митці виконували у різних стилях. – Це, з одного боку, класичний стиль, а з іншого – почерк художника. Від того ще цікавіше споглядати на них, розуміти і сприймати».

Відвідати виставку можна у підземеллях монастиря братів капуцинів до 30 травня. Вхід безкоштовний, але обов’язкова умова – дотримання карантинних обмежень.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, «День» фото надані авторкою

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ