Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Україна очікує від Євросоюзу перегляду політики сусідства, – Стефанішина

15 травня, 2021 - 12:06
Фото: eu-ua.org

Україна очікує, що Європейський Союз у 2022 році розпочне перегляд політики сусідства і виробить новий формат співпраці з Україною, Молдовою та Грузією, який у 2027 році відкриє перспективу членства в ЄС.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, присвяченого Дню Європи в Україні, повідомляє Укрінформ.

Віцепрем’єрка нагадала, що до того, як було започатковано Східне партнерство, Європейська Рада у 2008 році ухвалила стратегію для України. За її словами, на даному етапі ми досягли чимало у використанні потенціалу існуючих форматів наших відносин з ЄС, але настав час вироблення нової стратегії ЄС щодо України.

«Ми очікуємо, що у 2022 році Європейський Союз започаткує перегляд політики сусідства, який стосуватиметься всіх країн Східної Європи, що буде вироблено конкретний новий формат співпраці для Грузії, України, Молдови – країн, які прагнуть членства. І ми очікуємо, що до 2027 року, коли Литва перебере головування у Раді ЄС, можна буде вийти на конкретні політичні рішення», - сказала Стефанішина.

Вона відзначила, що Україна позитивно оцінює поточний стан відносин з ЄС, водночас політика сусідства наразі потребує перегляду.

«Я знаю, що багато хто у європейських столицях готовий долучитися до цієї роботи, і Україна зможе отримати перспективу членства», - спрогнозувала віцепрем’єрка.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ