Ми з вами дивимося на те, як у нашій Україні народжується громадянське суспільство. Українці вже не бояться і мають відвагу виявляти ініціативу
Левко Лук’яненко, український дисидент, громадський діяч

Підозрюваного у справі Гандзюк відпустили з-під арешту за кордоном, тому що СБУ не направила запит на екстрадицію

15 серпня, 2019 - 14:06
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ХОМЕНКА

Підозрюваного в участі в підготовці нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Олексія Левіна (Москаленка) затримали в одній із країн Європейського Союзу й після допиту відпустили, оскільки Служба безпеки України відмовилася подавати документи на його екстрадицію, повідомив адвокат Андрій Мурашкін. 

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Мурашкін написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер:

"Минулого тижня сталося те, чого так довго вимагали активісти групи "Хто замовив Катю Гандзюк": Олексія Левіна затримала поліція однієї з країн ЄС у рамках договору про надання правової допомоги з Україною. Відразу після затримання Левіна генеральний прокурор Луценко (генеральний прокурор України Юрій Луценко - ІФ) заявив про те, що до кінця тижня Мангеру (голова Херсонської облради Владислав Мангер - ІФ) буде висунуто обвинувачення, і справу передадуть до суду".

За його словами, Левін після затримання заявив про політичне переслідування в Україні й попросив надати йому статус біженця.

"Левіна допитали і, згідно з практикою країни, в якій його затримали, невідкладно направили для проходження поліграфа. І поліграф підтвердив, що все сказане Левіним є чистою правдою, ніякого стосунку до нападу на Катерину він не має. Після чого європейські правоохоронці дозволили своїм українським колегам провести бесіду з підозрюваним Левіним і запропонували подати запит на його екстрадицію. Однак, поговоривши з Левіним, українське СБУ повідомило, що не подаватиме документів на його екстрадицію - без пояснення причин. У результаті сторона, яка затримала Левіна, була змушена відпустити Олексія на волю", - розповів адвокат.

Він також зазначив, що, за інформацією джерел в СБУ, Луценко вимагає негайно передати матеріали щодо Мангера до суду, тоді як "його підлеглі всіляко намагаються відтягнути цей момент до його звільнення, чудово усвідомлюючи перспективи цієї справи в суді й не бажаючи влазити в цю брудну історію".

"Сам Юрій Віталійович чомусь обвинувальний акт підписувати відмовляється, хоча і є керівником групи прокурорів у справі Гандзюк. Що планує робити СБУ далі - наразі незрозуміло", - додав Мурашкін.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ