Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

У Черкасах відкрили меморіальну дошку загиблому військовому

15 вересня, 2016 - 10:45
Фото Інни МОЛЧАНОВОЇ

Меморіальну дошку на фасаді рідної школи – Черкаської спеціалізованої школи №3 – відкрили загиблому у зоні АТО військовому Євгену Подолянчуку. 14 вересня, у день другої річниці загибелі захисника, вшанувати пам’ять відкриттям меморіалу зібралися на подвір’ї школи батьки Євгена та дружина, побратими й однокласники, вчителі, керівництво школи й міста.

«Це був лідер, за яким тягнулися не тільки підлеглі», – сказав його бойовий побратим Петро Герасимяк. Право відкрити меморіальну дошку надали батькам, дружині та директору спеціалізованої школи №3 Тетяні Ткаченко.

Теплими словами пригадала бійця й класний керівник Євгена Ірина Кочаренко. «Після загибелі Євгена я у пошуковій системі дуже часто читала статті про нього. Й таким чином натрапила на сфотографовану інструкцію із заходів безпеки у екстремальних ситуаціях, написану друкованими літерами, так, як він писав у школі, розклеєну на стінах Донецького аеропорту. У ній було піклування про своїх підлеглих. По цих табличках можна було зрозуміти, що це за людина: відповідальність, чіткість, продуманість до деталей, все розплановано, все раціонально, таким він дійсно був», – розповіла класний керівник бійця. Ірина Кочаренко поділилася спогадами про Євгенове шкільне життя: «Він завжди був у пошуку, завжди мав купу планів, на день наперед, на тиждень, на рік й все встигав. Мабуть, він відчував, що йому відведений невеличкий термін, бо в отой мінімальний відрізок часу він вклав максимум всього, що можна було вкласти».

Представники духовенства прочитали молебень й освятили меморіал. Опісля відкриття усі небайдужі відвідали місце поховання захисника.

Євген Подолянчук –  капітан, командир групи спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення (Кіровоград). Лицар ордена Богдана Хмельницького III ступеня посмертно. Нагороджений Залізним Пластовим хрестом за заслуги у національно-визвольній боротьбі в утвердженні Української держави посмертно.

Народився 4 липня 1991року у Черкасах. Опісля закінчення школи у 2008 році вступив у Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на факультет розвідки, який закінчив з відзнакою. З 2012 року  перебував на військовій службі у Кіровограді. Ще на початку бойових дій Євген Подолянчук відбув у зону АТО для захисту цілісності держави. У квітні 2014 року був направлений в Донецький аеропорт. Загинув під час оборони аеропорту «Донецьк» 14 вересня 2014 року, отримавши осколкове поранення в голову під час обстрілу російськими бойовиками, помер по дорозі в лікарню.

Нагороджений посмертно відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» та Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації і обласної ради, пам'ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» I ступеня посмертно. Наказом міністра оборони України нагороджений Нагрудним знаком «Знак пошани». На честь Євгена Подолянчука у Черкасах було перейменовано вулицю Нижню Комсомольську.

Інна Молчанова, Черкаси, фото авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ