Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Джонсон може порушити заборону Єлизавети на «жорсткий» Brexit

15 вересня, 2019 - 11:10
Фото Reuters

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон має намір проігнорувати новий закон, схвалений королевою Єлизаветою II, який покликаний перешкодити вийти з Європейського Союзу без будь-яких угод.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на високопоставленого чиновника в уряді.

За його даними, напередодні зустрічі Бориса Джонсона з головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером британський прем'єр прийняв рішення дотримуватися «жорсткого» плану. При цьому він не має наміру більше просити про відтермінування щодо Brexit.

Згідно з прийнятим законом, якщо 19 жовтня (через два дні після саміту ЄС) у Великобританії не буде нової угоди з ЄС, прем'єр-міністр буде зобов'язаний попросити Брюссель про чергове перенесення терміну Brexit з 31 жовтня нинішнього року на 31 січня 2020 року. Законопроект, висунутий опозицією, був прийнятий обома палатами британського парламенту 6 вересня. Такий підсумок голосування викликав невдоволення Джонсона.

У відповідь на рішення парламенту прем'єр-міністр виключив з лав Консервативної партії 21 депутата, який підтримав законопроект про відтермінування Brexit.

Офіційно Великобританія повинна була вийти з Євросоюзу 29 березня 2019 року, однак британські політики не змогли прийти до компромісу за угодою, що призвело до урядової кризи і відставки Терези Мей з поста прем'єр-міністра.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ