Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У Києві перевищено норми забруднення повітря

15 вересня, 2019 - 15:19
Фото з архіву "Дня"

Заміри повітря в Києві показали перевищення вмісту пилу, діоксиду сірки, оксиду азоту та формальдегіду. Столична влада пояснює це великою кількістю пожеж.

Про забруднення повітря повідомили в Держслужбі з надзвичайних ситуацій, перевищення норми зафіксували 13 вересня.

Так, концентрація пилу становила 0,10-0,20 мг/м.куб при максимально допустимій нормі у 0,15. Концентрація діоксиду сірки коливалась від 0,018 до 0,126, тоді як допустима норма — 0,50.

Показник формальдегіду — 0,003-0,015 при нормі у 0,003. Перевищена норма й оксиду азоту — 0,04-0,36 при допустимому показнику 0,04. Оксид вуглецю залишився в межах норми.

У Київській міській держадміністрації заявили, що на забруднення повітря впливає велика кількість пожеж поблизу міста.

«За останній місяць поблизу Києва сталося понад 800 пожеж. У порівняння з минулими місяцями цей показник зріс майже у сім разів. Почастішали випадки підпалів трав’яних настилів», — сказав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, на екологію в Києві, як і в інших мегаполісах, впливають низка факторів, зокрема: робота промислових підприємств, збільшення кількості авто, збільшення кількості пожеж на території Київщини тощо.

Нагадаємо, в уряді заявили про намір переглянути податки за забруднення довкілля.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ