Національна справа — це справа всього народу і справа кожного громадянина; це корінний інтерес усього народу і громадянства, совість кожного з нас...
Іван Дзюба, український літературознавець, критик, громадський діяч, дисидент, Герой України, академік Національної академії наук України

Трамп очолив церемонію підписання угод між Ізраїлем та двома арабськими країнами

15 вересня, 2020 - 22:35
Фото: Reuters

Президент США Дональд Трамп очолив церемонію підписання угод між Ізраїлем та двома арабськими країнами – ОАЕ і Бахрейном, спрямованих на нормалізацію відносин та сприяння встановленню мирного порядку в регіоні Близького Сходу.

Історична церемонія відбулася у вівторок у Білому домі, повідомляє Укрінформ.

"Після десятиліть розколу та конфліктів ми відзначаємо пробудження нового Близького Сходу", - заявив американський лідер перед присутніми.

Укладені в Вашингтоні угоди не охоплюють тривалий палестино-ізраїльський конфлікт, хоча і Об'єднані Арабські Емірати, і Бахрейн підтримують палестинську сторону. Тим не менше, після місяця дипломатичних зусиль, американській адміністрації вдалося переконати керівництво арабських країн, що конфлікт не має перешкоджати відносинам у інших сферах. Отже, спочатку ОАЕ, а потім Бахрейн погодилися піти на зближення відносин з Ізраїлем попри його багаторічний конфлікт з Палестинською автономією.

Трамп заявив, що до цієї ініціативи готові приєднатися ще п'ять-шість арабських країн, щоправда, не назвав їх.

Урочиста церемонія підписання в Вашингтоні відбулася в період президентської кампанії в США, а також після офіційного номінування Дональда Трампа в якості кандидата на отримання Нобелівської премії миру.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ