Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

В окупованому Криму засудили українця Ширінга до 12 років колонії за обвинуваченням у шпигунстві

15 жовтня, 2021 - 19:26
Фото з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ України висловлює протест через незаконне рішення т.зв. Верховного суду Криму, діючого на окупованому РФ півострові, про засудження громадянина України Костянтина Ширінга до 12 років позбавлення волі.

"15 квітня 2020 року Костянтин Ширінг був незаконно затриманий на території тимчасово окупованого Криму. Російська окупаційна адміністрація за сфабрикованою кримінальною справою обвинуватила його у "шпигунській діяльності". Розглядаємо цю справу як політично вмотивовану. Крім того, вона є черговим прикладом зловживання Росією примусовим нав’язуванням громадянства РФ населенню тимчасово окупованого Криму", - йдеться в поширеному в п'ятницю коментарі відомства.

У МЗС України вимагають від РФ скасувати рішення "суду" і негайного звільнити Ширінга, а також усіх незаконно утримуваних українських громадян.

"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити застосування Росією практики системних політичних репресій проти громадян України в тимчасово окупованому Криму, посилити політико-дипломатичний тиск на РФ, а також продовжити активно протидіяти порушенням прав людини та міжнародного гуманітарного права на півострові, у тому числі в рамках "Кримської платформи", - резюмували в українському зовнішньополітичному відомстві.

У пресслужбі т. зв. Верховного суду Криму повідомили, що обвинуваченого у шпигунстві на користь іноземної розвідки (ст. 276 Кримінального кодексу РФ) громадянина засуджено до 12 років колонії суворого режиму. Засідання відбувалося у закритому режимі, оскільки матеріали справи містять відомості, що становлять держтаємницю. Прізвище фігуранта не повідомлялося.

"Підсудного визнано винним в тому, що він передав представнику іноземної держави відомості, що становлять державну таємницю. Йому призначено покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Місцем відбування покарання визначено виправну колонію суворого режиму", - йдеться в повідомленні суду.

Як повідомило "Інтерфаксу" інформоване джерело, йдеться про члена української розвідгрупи, затриманого навесні 2020 року.

Центр громадських зв'язків (ЦГЗ) Федеральної служби безпеки РФ повідомляв у квітні минулого року, що в Криму припинено діяльність української розвідувально-диверсійної групи, до складу якої входила "військова Збройних сил Росії, підозрювана у видачі в 2017-2018 роках представникам української військової розвідки довірених їй за службою відомостей, що становлять державну таємницю, і громадянина України, підозрюваного в здійсненні шпигунської діяльності за завданням української спецслужби". Агентуру, як стверджували в російській спецслужбі, завербував і курирував "начальник підрозділу української військової розвідки, дислокованої в місті Херсоні, полковник Олег Ахмедов".

За даними ФСБ РФ, "українська військова розвідка планувала вчинення низки диверсійно-терористичних актів на об'єктах критичної соціальної та військової інфраструктури" в Росії.

Як повідомлялося у червні 2021 року, Південний окружний військовий суд (Ростов-на-Дону) засудив військову Тетяну Кузьменко, яка визнала провину в державній зраді, до восьми років колонії з відтермінуванням на два роки до досягнення її дитиною, 2009 року народження, 14-річного віку. Справу розглядали в особливому порядку і в закритому режимі через матеріали, марковані грифом "цілком таємно".

Як писало російське видання "Коммерсанть" у травні 2020 року, українець Костянтин Ширінг жив із Тетяною Кузьменко. "За версією слідства, він разом зі співмешканкою, російською військовою з Феодосії, входив до діючої на півострові групи, керованої головним управлінням розвідки Міноборони України. Пан Ширінг зв'язок з українською розвідкою заперечує, стверджуючи, що його обмовила дружина, звинувачена у зраді батьківщині за збір інформації про озброєння та чисельність особового складу зенітного ракетного полку", - йшлося в статті.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ