Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Закон про подвійне громадянство можливо ухвалити вже до кінця року, - Боднар

15 листопада, 2019 - 15:22
Фото з відкритих джерел

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар прогнозує, що законопроект про запровадження подвійного громадянства буде розроблено, подано до Верховної Ради, а можливо, й проголосовано до кінця поточного року.

"Є два шляхи. Перший - якщо ми підемо традиційним міжвідомчим шляхом - це може зайняти декілька місяців. Оскільки треба зібрати думки всіх міністерств, пропустити через уряд і вийти на парламент. Може бути інша ініціатива, якщо безпосередньо депутати з правлячої фракції візьмуться за розробку, або президент внесе цю пропозицію. Зараз шляхи опрацьовуються, але ми намагатимемося зробити це набагато швидше, щоб уже до кінця року мати, як мінімум, законопроект, а може, й закон", - сказав заступник глави МЗС в інтерв'ю інтернет-виданню "Сьогодні".

За словами Боднара, отримати подвійне громадянство зможуть три категорії громадян. Це українці, які виїхали за кордон і проживають там постійно або тимчасово. Також громадяни, які проживають на території Української держави і певним чином отримали інше громадянство. Третя категорія - іноземці, переважно українського походження, які хотіли б отримати українське громадянство, але не можуть через наявність основного громадянства в іншій країні.

З можливих нововведень законопроекту заступник глави МЗС відзначив складання присяги та іспиту з української мови.

При цьому Боднар відзначив заплановані обмеження на отримання подвійного громадянства, які стосуватимуться держслужбовців, президента і депутатів, але додав, що можуть бути й винятки.

"Є певні обмеження щодо такої можливості. Це стосується насамперед державної служби в органах прокуратури, суду, інших правоохоронних органах, виборних посад, у тому числі президента, депутатів парламенту і органів місцевого самоврядування. Але можуть бути певні винятки за результатами дискусій. Наприклад, не виключено, що може виникнути необхідність у залученні громадян іноземних держав до роботи в уряді або в інших інституціях. Політичні посади в принципі могли б бути одним із варіантів винятків", - наголосив заступник міністра.

При цьому заступник глави МЗС України додав, що в питанні з Росією і громадянством буде запобіжник - "громадянство держави-агресора не може бути предметом регулювання цього закону".

"У нас є окреме законодавство, яке, по-перше, не визнає незаконні дії РФ на окупованих територіях щодо паспортизації громадян України. По-друге, в цьому законопроекті виняток становитимуть держави-постачальники нелегальних мігрантів, а також РФ. Це так само важливий компонент, оскільки ми не можемо дозволити відкрити двері для потоку нелегальних мігрантів, які ми намагаємося закривати, запровадивши безвізовий режим з ЄС. Як відомо, це була одна з передумов для запровадження безвізу", - зазначив Боднар.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ