Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Конгресмени США закликають прискорити постачання зброї Україні

15 грудня, 2021 - 19:55
Фото Reuters

Законодавці США, які щойно повернулись з України, вважають, що погрози санкціями та дипломатичні заходи з боку Вашингтона не переконають російського президента Володимира Путіна утриматись від можливої нової агресії.

Про це повідомляє Голос Америки.

До делегації Конгресу, що відвідала Київ цими вихідними, увійшли законодавці від обох провідних партій США: демократи Рубен Галлего, Салуд Карбаджал, Сет Мултон; республіканці Джо Вілсон, Майкл Волц.

Після візиту конгресмени заявили, що ситуація викликає "значне занепокоєння" і закликали Білий дім прискорити поставки зброї українським Збройним Силам, пише Джеф Сельдін в статті для "Голосу Америки".

"Гадаю, чесно кажучи, обіцянки жорстких дій після вторгнення небагато зроблять, щоб змінити розрахунки Путіна", - заявив конгресмен-республіканець Майк Волц журналістам у вівторок.

"Виглядає так, що Путін це робить, бо знає, що йому може це зійти з рук", - додав Волц.

Демократи, які взяли участь у візиті, також закликали Білий дім до дій, які б дали практично негайно зрозуміти Росії вплив вторгнення.

"Якщо Путін проведе вторгнення, я б хотів, щоб він знав, що він не зможе купити газовану воду з автормата в наступні п'ять хвилин, а не те, що НАТО збере конференцію і дебатуватиме декілька тижнів про наступні кроки", - сказав конгресмен Сет Мултон.

"Потрібно чітко пояснити, як надана нами зброя спричинить великі втрати серед російського війська в перший же день, а не з часом, - сказав він. - Не лише переконати їх, або спробувати переконати, що окупація буде болісною, а вказати, що масштабне вторгнення одразу буде важко сприйняти".

Законодавці також висловили переконання, що на відміну від 2014 року, коли Росія провела вторгнення і окупувала Крим, українські війська тепер готові чинити жорсткий опір, якщо Путін надішле російські війська. Вони, однак, заявили, що не варто думати, що українське військо довго триматиметься.

"Гадаю, що ми маємо негайно працювати, щоб створити можливості для потужного опору в незвичній війні", - заявив демократ Рубен Галлего.

Законодавці закликали Білий дім прискорити поставку зброї Україні, включаючи ракети "корабель-берег" та протиповітряні ракети, а також більше "Джавелінів".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ