Існування нації спирається на свідому волю її членів.
Іван Лисяк-Рудницький, історик, публіцист, педагог, дослідник української суспільно-політичної думки

Адвокати полонених РФ моряків звернуться до ЄСПЛ

16 січня, 2019 - 15:25
Фото: Reuters

Адвокати українських військовополонених моряків, яким на три місяці продовжили термін арешту, будуть подавати апеляції і звертатися в Європейський суд з прав людини.

Про це заявив адвокат Ілля Новіков, повідомляє телеканал 112-Україна.

Адвокати зобов'язані подати апеляції на всі судові рішення. Такі дії необхідні, щоб в подальшому звернутися в Європейський суд. Підготовкою звернення адвокати українських військовополонених займуться вже найближчим часом. 

"У нас є наша обов'язкова програма, ми зобов'язані подати апеляційні скарги на всі рішення, інакше ми втратимо шанс звернутися до ЄСПЛ (Європейський суд з прав людини, - ред.)", - сказав Ілля Новіков. 

Для підготовки звернення адвокатам необхідно отримати від української сторони матеріали, які підтверджують факти російської агресії. Серед необхідних матеріалів адвокат виділив матеріали про перехоплення переговорів між російськими військовими, інформацію про те, як було організовано рух кораблів з української сторони. 

Також адвокат заявив, що питання військовополонених українських моряків може вирішитися лише політичним шляхом. Адже раніше їм було сказано про те, що до українських виборів ситуація не зміниться в кращу сторону. 

"Виключно політичним шляхом це питання можна вирішити в якісь розумні терміни. Нам вже було сказано, що до виборів в Україні нічого не станеться, тому ми чекаємо того, що питання вирішиться до квітня або травня, але все одно нам необхідно використовувати будь-який шанс щодо пошуку підтримки з боку інших країн", - сказав Ілля Новіков. 

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир "Яни Капу" і малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряки. Їх перевезли з Криму в московський слідчий ізолятор "Лефортово". Крім того, троє поранених при обстрілі росіянами українських моряків були переведені до лікарні СІЗО "Матроська тиша".

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і пред'явила всім українським полоненим морякам звинувачення в "Незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Раніше повідомлялося, що суд у Москві продовжив арешт українським морякам.

Повідомлялося також, що Україна висловила протест через продовження арешту моряків.

Нагадаємо, сьогодні день народження полоненого РФ командира "Нікополя" Богдана Небилиці.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ