Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Голова Верховного суду виступила проти зменшення кількості суддів

16 січня, 2020 - 16:28
Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

Верховний суд щодня отримує 360 касаційних скарг, а за два роки до нього надійшло 250 тисяч справ, з яких судді розглянули 192 тисячі.

Про це сказала голова Верховного суду Валентина Данішевська під час свого виступу у Конституційному суді, який у четвер почав розгляд подання ВС щодо конституційності закону про судову реформу, повідомляє Укрінформ.

За словами Данішевської, під час ухвалення закону про судову реформу було порушено принципи взаємодії різних гілок влади, що призвело до дисонансу.

"Риторика влади свідчила про бажання змінити суддів, яких було призначено попередньою владою. Заяви влади свідчать про відсутність легітимної мети при бажанні скоротити склад Верховного суду", - сказала вона.

Данішевська зазначила, що великий обсяг касаційних скарг, що надходять на розгляд ВС, не дають змогу подолати залишок у декілька десятків тисяч справ, які дісталися у спадок від Верховного суду України.

У цьому зв'язку зменшення кількості суддів ВС із 200 до 100 "зробить ілюзорним" право громадян на оскарження рішень, заявила Данішевська.

Також Данішевська вважає, що скорочення суддів ВС є прихованим звільненням, яке не відповідає жодним підставам, що прописані у Конституції.

На думку голови ВС, немає підстав і зменшувати винагороду суддів із 75 до 55 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

"Відповідно до європейських стандартів, зменшення суддівської винагороди можливе разом з іншими органами влади і за виключних обставин. А прогноз прем'єра нещодавній - ріст економіки на 40% на найближчі п'ять років. Тобто, про погіршення економіки не йдеться. Крім того, останнім часом спостерігається збільшення заробітної плати у державному апараті",- сказала вона.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ