Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Львові обрали найкращу скульптуру із льоду

16 січня, 2022 - 13:47

Протягом 14-15 січня у Львові проходив ІХ конкурс льодових скульптур. За ці два дні митці мали втілити у кризі своє бачення теми «Свято у Львові».

Участь у конкурсі взяло п’ять українських креативних скульпторів - Сергій Жолудь, Денис Шиманський, Володимир Семків, Юрій Царенко й Тарас Попович. Майданчик для конкурсу розгорнувся під головною ялинкою міста, на площі перед Оперним театром. Люди із цікавістю спостерігали, як за допомогою таких звичних у побуті і незвичних у мистецтві інструментів скульптори із криги створювали свої скульптури. Адже для обробки льоду вони застосовували болгарки, бензопили, фени, праски тощо.

Перед скульпторами була поставлене завдання не лише втілити свою ідею, а й дотриматися симетрії, правильних пропорцій, чисто обробити лід та детально відтворити ескіз. Саме за цими параметрами судді і оцінювали роботи учасників. До речі, суддями цього року стала відома сім'я митців – Дарія Альошкіна та Гордій Старух.

На заваді скульпторам була відносно тепла погода у Львові та сильні пориви вітру. Адже в таких умовах було важко скріплювати елементи скульптур з криги між собою, а через вітер скульптура взагалі могла впасти. Та переборовши усі погодні стихії митцям таки вдалося створити роботи, які відображають «Свято у Львові».

В підсумку перемогу присудили скульптурі Дениса Шиманського «Крилатий танець». Вона зображує чотирьох осіб, які танцюють наче в польоті. Судді та інші скульптори оцінили складність та екстремальність щодо погоди даної роботи.

Тепер скульптури підсвітили кольоровим освітленням і вони стануть ще однією святковою атракцією для львів'ян та гостей міста.

Павло Паламарчук, "День" Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ